Tlač Kurzy Kurzy

pravidelne organizujeme, mierne pokročilí

Svetlo ako z Hollywoodu

Dnes už nie je jednoduché zaujať, zrkadlovku má každý a urobiť technicky dokonalú fotografiu nie je žiadny problém. Stačí ovládať základy práce s fotoaparátom a nejakým lepším RAW editorom. Ako sa teda odlíšiť od väčšiny fotografov? Ako zatraktívniť svoje fotografie a získať nový prístup k fotografickému videniu?

 

photovia.sk

Získajte fantastické informácie

o tejto téme okamžite.

Pozrite si foto kurz online.

 

Ako fotografi okrem toho že vieme narábať s fotoaparátom a editovaním záberov, by sme predovšetkým mali pracovať so svetlom. Ak sa vám páčia staršie čiernobiele fotografie filmových hviezd a máte radi zašlú slávu Hollywoodu 30 až 50-tych rokov tento kurz je pre vás ako stvorený. Bonusom pri tomto type svietenia a práce so svetlom je fakt, že svoje poznatky môžete využiť aj pri videu, pretože kurz je zameraný na svietenie s trvalými svetlami. Trvalé svetlá sú navyše z didaktického hľadiska ideálnym nástroj pre pochopenie a osvojenie si základov svietenia.

Na kurze sa naučíte pracovať s halogénovým fresnelovým svetlom, pilotnými svetlami štúdiových zábleskov, ako aj to ako namiešať ten správny svetelný pomer, kombinovať svetelné zdroje, prekresliť tiene alebo ich naopak utopiť do tajomnej čiernej. Všimnete si vrhnuté tiene, a ich čaro. Dôraz budeme dávať na správnu pózu modeliek, zaujímavé nasvietenie tváre, nôh alebo detailov postavy. Nezabudneme ani na interakciu s prostredím a nevynecháme ani pohyb a jeho význam vo fotografii.

 

Počas celého kurzu bude hrať prím tvrdé svetlo, jasné kontúry a obrysy, hra svetla tieňa, teda plastické osvetlenie vhodné nielen na farebnú ale zvlášť aj na čiernobielu fotografiu.

Tento kurz je vhodný pre tých ktorí, už majú za sebou prvé skúsenosti s fotoaparátom, portrétovaním a prípadne aj svietením v ateliéri, no stále hľadajú nové možnosti kreatívneho prístupu k svieteniu ako výrazovému prostriedku. Je to veľmi vhodný kurz aj pre tých fotografov, ktorí ešte nikdy nefotili v ateliéri a radi by vyskúšali prácu so svetlom.

11:00 - 12:00 základné typy svetiel a prístupy k svieteniu, tvrdé a mäkké svetlo, fresnelové svetlo a jeho výhody aj nevýhody

12:00 – 12:30 obedná prestávka

12:30 – 14:30 pózovanie / polohovanie modelky vzhľadom na svetelný zdroj

14:30 – 16:30 dramatické svietenie a kreatívna práca so svetlom

16:30 - 17:00 rekapitulácia a diskusia

 

Cena kurzu: 139€

V cene je zahrnuté: lektor, modelka, organizácia, káva, čaj, nealko

 

Počet účastníkov:

Náš prístup je individuálny, preto limit jednej triedy je 10 žiakov (min. 4).

 

Miesto konania:

Kurz bude prebiehať v atraktívmych priestoroch v centre Bratislavy.

 

Tento kurz si naozaj užijete ak nemáte problém nastaviť svoj fotoaparát v zmysle expozičných hodnôt vyváženia bielej, zvládate prácu v manuálnom expozičnom režime a viete základy práce s hĺbkou ostrosti. Na kurz je potrebné priniesť si zrkadlovku a základný objektív typu 18-55 a podobne, statív je vítaným príslušenstvom. Ak si prinesiete so sebou svetelné objektívy typu 35mm, 50mm alebo 85mm tak si vyskúšate viacej ako pri práci so setovým objektívom. Na tomto kurze nie je potrebný externý blesk.

fotokurz zlavaPrihlásiť na kurz