Tlač Kurzy Kurzy

pravidelne organizujeme, mierne pokročilí

Portrét, tradičné aj nové prístupy svietenia

Uplatniť svoje predstavy a vízie a vedieť ich zhmotniť do reálnej formy je prirodzenou túžbou väčšiny kreatívnych ľudí. Fotografia je oblasť, ktorá to rozhodne umožňuje a súčasná digitálna éra nám v tom výrazne pomáha a otvára dvere do nových dimenzií.

 

photovia.sk

Získajte fantastické informácie

o tejto téme okamžite.

Pozrite si foto kurz online.

 

Kurz, ktorý sme pre vás pripravili, predstavuje zaujímavú možnosť preniknúť do sveta tvorivého fotografického portrétu a za pomoci skúseného lektora, príťažlivej modelky, špičkovo vybaveného ateliéru a skupiny podobných nadšencov si vyskúšať vytvoriť fotografické práce podľa svojich predstáv a na profesionálnej úrovni. Zameranie tohto kurzu je hlavne na prácu so svetlom, jeho možnosti a trendy.

Jednodenný kurz sa venuje práci v štúdiu od základu.

 

Osvojíme si rôzne výrazové prostriedky a kompozičné zásady. Získate praktické skúsenosti ako vytvoriť správnu atmosféru a ako pracovať s modelom. Naučíte sa rôzne tipy svietenia a ich najvhodnejšie použitie.

 

Nebudú chýbať tipy ako pracovať v prirodzenom prostredí a využívať denné svetlo a ako si zostrojiť domáci „ateliér“. Budete prekvapený,  ako je možné so skromnými prostriedkami dosiahnuť efektných záberov, z ktorých budete mať radosť.

 

foto kurz

foto kurz práca v ateliéri

 

Vyskúšate si podmienky profesionálnych fotografov, ich technické zázemie a množstvo príslušenstva, ktoré je v ateliéri k dispozícii. Prezradíme vám niekoľko profesionálnych trikov a drobností, ktoré vám môžu niekedy aj dramaticky zjednodušiť prácu. Na jednotlivé teoretické bloky striedavo nadväzujú praktické cvičenia kde dostávajú priestor účastníci kurzu okamžite aplikovať nadobudnuté vedomosti v praxi.

 

Už nebudete musieť experimentovať. Naučíte sa svietiť ako profesionál a vaša fotografia tak už nebude dielom náhody. Budete vedieť systematicky pristupovať a scénu si nasvietite podľa vlastného zámeru.

foto kurz práca v ateliéri

 

Upozornenie - absolvovanie kurzu spôsobuje niekoľkodňovú zvýšenú závislosť na svojom fotoaparáte. :)

 

Cena kurzu: 139€

V cene je zahrnuté: lektor, modelka, organizácia, káva, čaj, nealko

 

Počet účastníkov:

Náš prístup je individuálny, preto limit jednej triedy je 8 žiakov (min 4)

 

Kostra kurzu:

9:45 – 10:00 stretnutie v našom ateliéri

10:00 – 12:00 druhy svietenia

12:00 – 12:30 obedná prestávka

12:30 – 14:30 klasické svietenie

14:30 – 16:30 dramatické svietenie a kreatívna práca so svetlom

16:30 - 17:00 rekapitulácia a diskusia

Miesto konania:

Kurz bude prebiehať v našej učebni, v mieste nášho fotoateliéru. Kontakt a adresa nájdete tu.

 

Dátum konania:

 

Pre koho je kurz určený:

Kurz je určený pre všetkých začínajúcich fotografov, ktorí nie sú spokojní so svojimi doterajšími výsledkami a chcú posunúť úroveň svojich fotografií o stupienok vyššie. Každému, kto sa chce zoznámiť s profesionálnymi postupmi fotografickej práce v ateliéri i exteriéri. Každému, kto má predstavu, aké fotografie by chcel vedieť robiť, ale nevie ako na to...

 

Kurz si užije každý, avšak úplným začiatočníkom, resp. čerstvým majiteľom digitálneho fotoaparátu, ktorí ešte dostatočne nezvládli základy práce so zrkadlovkou. odporúčame kurzy:

 

Základy práce s digitálnou zrkadlovkou

Pokročilá práca s digitálnou zrkadlovkou

foto kurz darček

foto kurz report

foto kurz Portrét

 

Na čo nezabudnúť:

Na tento kurz vám doporučujeme vziať si svoj digitálny fotoaparát (digitálna zrkadlovka alebo vyspelejší kompakt so sánkami na externý blesk), na ktorom si v praxi najlepšie vyskúšate a overíte všetky nové poznatky. Využiť môžete aj bezplatnú možnosť zapožičania, ktorá prebieha na základe rezervácie, prípadný záujem preto prosím uveďte pri objednávke. Nezabudnúť na pamäťovú kartu, dobre nabitý akumulátor a pre každý prípad aj návod. Nemala by chýbať dobrá nálada.

 

Lektor kurzu bude fotograf Jozef Peniak

 

 

photovia.sk Veľké množstvo kvalitných informácii k tejto téme najdete aj v tomto výukovom videu.

foto kurz zlavaPrihlásiť na kurz