Tlač Aktuality Aktuality

Prečo nás navštíviť

Ak budete fotografovať, mali by ste mať  vždy na pamäti, že ak vezmeme fotoaparát do ruky a fotografujeme, tak vlastne vytvárame posolstvo. Komunikujeme pomocou obrazu – ukazujeme ako vyzerajú naši priatelia, naše okolie alebo svet videný našimi očami.

 

Komunikovať sa dá rôznymi spôsobmi. Poznáme napríklad hudbu – populárnu či klasickú, poznáme noviny a články v nich, poznáme knihy – poéziu, prózu, poviedky a romány. To všetko je komunikácia. Pomocou tónov, rytmu a slov.  A to všetko sa deje podľa veľmi prísnych zásad a pravidiel preto, aby vzniklo jasné, čitateľné, zrozumiteľné a zmysluplné dielo, ktoré obohacuje náš život.

 

Tak aj fotografia – vyjadrovanie a komunikácia pomocou obrazu musí dodržiavať určité zásady a pravidlá, aby sa stala čitateľnou, jasnou a zrozumiteľnou. Ak budeme tvoriť bez pravidiel, bude naša fotografia zhliadnutá, odložená a zabudnutá.  Ale ak dodržíme niekoľko jednoduchých, rýchlo zapamätateľných pravidiel a zásad, bude naša fotografia zhliadnutá, pochválená a veľa krát aj vystavená.

 

Nebude zabudnutá, ale vždy sa k nej budeme radi vracať, pretože nás osloví aj po dlhých rokoch.